
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Max Supply Current | 37 mA |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Nominal Supply Current | 37 mA |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Operating Supply Current | 37 mA |
Stock: 1760
Distributors
pcbx
Unit Price$3.52317
Ext.Price$3.52317
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.52317 | $3.52317 |
| 10 | $2.76570 | $27.65700 |
| 25 | $2.62207 | $65.55175 |
| 50 | $2.50355 | $125.17750 |
| 100 | $2.39038 | $239.03800 |
| 300 | $2.29798 | $689.39400 |
| 500 | $2.20914 | $1104.57000 |
| 1000 | $2.15870 | $2158.70000 |
